CZK
EUR
Položek: 0
Celkem: 0,- Kč
 
KATEGORIEelete Electrolyte 25ml kapesní lahvička

0x
K
I
Z
V
W
 
Kód zboží:67064005
Výrobce:Elete Electrolyte
Dostupnost:skladem
 
Cena:167 Kč vč. DPH
 

 
množství:ks  
Doporučujeme alternativy:


klikněte pro zvětšení


Vážení zákazníci, uvedené texty a složení postupně upřesňujeme, aby odpovídalo novým směrnicím EU. Omlouváme se, ale vzhledem k náročnosti této akce a nutné spolupráci s výrobci mohou tyto úpravy trvat delší dobu. Děkujeme za pochopení.

elete Electrolyte 25ml kapesní lahvička

Originální, čistý koncentrát s účinným obsahem ionizovaných (bioaktivních forem) minerálů z vnitrozemského solného jezera Great Salt Lake (Utah). Jedná se o funkční iontový nápoj, který je nabitý všemi důležitými elektrolyty. Samozřejmostí je nulový obsah kalorií, produkt je bez cukru, bez umělých sladidel a dalších balastních složek.

Voda s elektrolyty byla klinicky testována v extrémních podmínkách a bylo zjištěno, že výrazně optimalizuje hydrataci a hospodaření s vodou během intenzivního fyzického výkonu.
Základ tvoří kombinace hlavních elektrolytů v ionizované formě a jedinečných poměrech = ionizovaný sodík, ionizovaný draslík, ionizovaný hořčík a chloridové ionty. Bonusem je přirozený obsah desítek dalších důležitých minerálů a stopových prvků daných matkou přírodou, které celkový účinek umocňují.

Využití iontového nápoje:
- Vrcholový a rekreační sport (běh, cyklistika, hokej, fotbal, funkční trénink atd..) = intenzivní výkon a optimální hydratace, přeměna buněčné energie, optimální funkce svalových vláken, prevence křečí.
- Vysoké vnější teploty (sauna, práce v horku, letní období atd..) = optimální hydratace při vysokých ztrátách elektrolytů v potu, optimální funkce svalových vláken, prevence křečí.
- Zadržování vody a nerovnováha minerálů v těle (nadměrná konzumace alkoholu, kávy, cyklus u žen atd..) = optimalizace tzv. sodíkovo-draslíkové pumpy, vyloučení přebytečné vody, optimální hydratace a hospodaření těla s vodou.
- Soustředění a koncentrace (kancelář, studium atd..) = optimalizace přenosu nervových vzruchů, činnost mozku, optimální hydratace.

Klinická studie ukazuje, že Elete může snížit množství vody potřebné k hydrataci o více než 40 %. Jde o významný benefit, pokud zvážíme, jak je voda těžká pro nošení s sebou a že poznatek vzešel ze studie s hasiči lesních požárů v Kalifornii. Studie proběhla v létě 2008 na University of Montana - 8 hasičů dostávalo během pěti dnů intenzivního boje s lesním požárem vodu s přidaným Elete, zatímco jiných 8 dostávalo čistou vodu. Výsledky byly ohromující - skupina s vodou obohacenou o Elete potřebovala pro efektivní hydrataci vypít průměrně o 42,6 % méně tekutiny. Jinak řečeno, hasiči s čistou vodou museli vypít o 74 % vody víc, aby dosáhli stejné úrovně hydratace jako ti, co pili vodu obohacenou o Elete. (Zdroj: https://eletewater.co.uk/blogs/research/8029117-electrolyte-additives-for-hydration, https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/18715125/).

V běžných sportovních iontových nápojích je zastoupen pouze sodík, nebo jeho množství výrazně převažuje nad obsahem draslíku (3 až 4 násobek). Jedná se o tzv. původní generaci iontových nápojů, která nepočítá s nadměrným příjmem sodíku v běžné stravě, který je běžně až desetinásobný. Pokud připočteme tento fakt, může být zaděláno na velký problém, kterým je např. nerovnováha tekutin v těle, snížená výkonnost atd... Koncentrát eleteTM obsahuje sodík a draslík v optimálním poměru 1:1. Proč je to důležité? Vlastnosti těchto dvou minerálů souvisí s rovnováhou tekutin v mezibuněčném a buněčném prostoru (tzv. sodíkovo-draslíková pumpa). Sodík přitahuje vodu do mezibuněčného prostoru, zatímco draslík do buněčného. Jednoduše dochází díky přísunu těchto dvou ionizovaných minerálů k ideální optimalizaci obsahu tekutin a minerálů v těle. Nadměrný a jednostranný příjem sodíku (kvůli průmyslově upravené stravě a konzumaci jednoduché kuchyňské soli) vede k oteklosti a k nadměrnému zadržování vody v mezibuněčných prostorech. Vysoký příjem sodíku také souvisí s vysokým krevním tlakem. Důležitou funkcí draslíku je tedy hydratace vnitřního prostoru buňky a také přenos energie. Při nedostatku draslíku jsou tyto vlastnosti zpomalené, přichází slabost a snížení výkonnosti.

Sportovci si Elete zamilují, protože jim pomůže doplnit esenciální elektrolyty, které během výkonu ztrácí, aniž by museli konzumovat všechen cukr a kalorie, které jsou běžné ve většině sportovních nápojů. Elete také nezpůsobuje mnoho z negativních vedlejších účinků jako žaludeční křeče nebo nevolnost, které mohou nastat při konzumaci běžných sportovních nápojů s cukrem. Protože je Elete elektrolytový koncentrát, umožňuje sportovcům konzumovat sacharidy v množství a způsobem, který jim nejlépe vyhovuje, a ne jako "přílepek" k elektrolytovému nápoji. Fitness komunita, běžci, cyklisté i hikeři, ti všichni mohou z Elete výrazně benefitovat.

Nadšenci do fitness často sledují svoji hmotnost. Zůstat hydratovaný s pomocí běžných sportovních drinků tak může být takřka nemožné. Mnoho sportovních drinků obsahuje vysoké množství cukru a kalorií, proto komplikují sledování kalorického příjmu. Mnoho sportovních drinků také obsahuje jen jeden nebo dva elektrolyty. Elete poskytuje čtyři hlavní elektrolyty (draslík, hořčík, sodík, chlorid), desítky minerálních + stopových prvků a představuje tak skvělou alternativu bez kalorií a syntetických přísad.

Běžci a triatlonisti jsou obzvláště náchylní k dehydrataci a sníženým hladinám elektrolytů. Může nastat hyponatrémie, stav nízkého sodíku v krvi. Nastává při příliš vysoké konzumaci vody a nedostatečné konzumaci elektrolytů.
V průběhu maratonu nebo jakéhokoli dlouhého běhu je nezbytné doplňovat vodu a elektrolyty zároveň, oboje však může být obtížné. Mnoho běžců nemá rádo vedlejší účinky sportovních drinků jako jsou žaludeční bolesti nebo nevolnost a zároveň se obávají, zda pitím pouhé vody doplňují dostatek elektrolytů.
Elete je v tomto směru ideální, protože doplní potřebné minerály a zároveň vodu a může být konzumováno během a nebo po výkonu. Elete nedráždí žaludek, což je běžné u mnoha elektrolytových produktů a poskytuje veškeré minerály a stopové prvky, které jsou pro výkon potřeba.

Sedavé zaměstnání:
Proč při sedavém zaměstnání potřebujeme hlídat doplňování elektrolytů a hydrataci? Je to jednoduché - kancelářská práce je obvykle spojená s konzumací kávy nebo čajů, které jsou diuretické a odplavují tak z těla kromě vody i minerály. Dochází tak k postupnému zhoršení koncentrace. Elektrolyty mají kromě práce svalů souvislost i s činností mozku. Není nic jednoduššího než to vyzkoušet - přimíchejte si do vody eleteTM a uvidíte, jak se vám po chvilce zlepší soustředění a myšlení.

Hlavní benefity nápoje:
- 100% přírodní složení + komplexní zdroj
- Vnitrozemská sůl z jezera Great Salt Lake v Utahu
- Okamžitě doplňuje všechny důležité elektrolyty
- Přirozený obsah desítek minerálů a stopových prvků
- Optimální obsah draslíku a sodíku 1:1
- Ionizované formy minerálů = elektrolyty
- Optimální hydratace - snížení potřeby konzumace vody o 40 %
- Optimální rovnováha vody v těle
- Obnova minerální rovnováhy, okamžitý i dlouhodobý efekt
- Pravděpodobně nejlepší směs elektrolytů na trhu
- Certifikace Informed Sport Choice = bez obsahu dopingových látek (WADA)
- Certifikace NSF a GMP

Minerály obsažené v eleteTM pocházejí z Velkého Solného jezera v Utahu. Jde o největší slané jezero na západní polokouli, leží v severní části státu Utah a bývá nazýváno Americké Mrtvé moře. Tři přítoky do něj každý rok přináší okolo 1,1 milionu tun minerálů, mnohem větší pozůstatek však jezero má ještě z prehistorických dob. A protože jezero nemá žádný úbytek vody kromě vypařování, minerály se zde kumulují a vytváří velmi vysokou salinitu - mnohonásobně vyšší než má moře. Salinita Velkého Solného jezera se pohybuje mezi 5 až 27 %, moře má v průměru 3,5 %. Díky tomu i plavání v jezeře působí jako vznášení. Oproti mořské vodě má voda ze Solného jezera více draslíku a méně vápníku.
Velké Solné jezero mělo v roce 2021 změřenou plochu 2500 km2. I když se postupně zmenšuje, je stále obrovskou vodní plochou. Přitom je pozůstatkem prehistrorického Jezera Bonneville, které mělo během Pleistocénu okolo 58 000 km2.
Složení:
Koncentrát minerálů z jezera Salt Lake (Utah), čištěná voda, chlorid draselný.
Nutriční informace v jedné dávce:
Draslík260 mg
Hořčík90 mg
Sodík250 mg
Nutriční informace v jedné dávce:
Chloridy780 mg
Dávkování:
Dávkujte 5 ml denně. Dávku 5 ml rozmíchejte ve 2 l vody, džusu nebo jiného studeného nápoje. FITNESS: Spolu s láhví vody s sebou berte i 25 ml balení Elete. Před výkonem pak přidejte Elete do vody a výslednou směs pijte během výkonu. Elete pomůže k efektivnější hydrataci a k rychlejší regeneraci. BĚH: Doporučuje se vypít 500 ml tekutin 2 hodiny před výkonem a následně pít pravidelně během výkonu. Při náročné fyzické aktivitě trvající déle než hodinu se kromě vody doporučuje doplňovat také elektrolyty. CYKLISTIKA: Pokud máte hydratační vak o kapacitě 2 l, přimíchejte do něj 5 ml eleteTM, pokud máte hydrovak o kapacitě 3 l, přidejte 7,5 ml eleteTM. Pokud hodně trpíte na křeče, můžete dávku zdvojnásobit. HIKING: Pokud máte hydratační vak o kapacitě 2 l, přimíchejte do něj 5 ml eleteTM, pokud máte hydrovak o kapacitě 3 l, přidejte 7,5 ml eleteTM. Pokud hodně trpíte na křeče, můžete dávku zdvojnásobit.

Měrná cena: 0 Kč vč. DPH / 100ml

V této kategorii výrobků také nabízíme:


Magnechel Magnesium chelate 90 kapslí

Zinc 90 tablet

Magnesium Citrát 400 mg + vitamínB6 120 table

Energia Magnesium 120 kapslí
Výrobky značky:

KategorieBonusový progam Plzeňské karty

Balíkovna