CZK
EUR
Položek: 0
Celkem: 0,- Kč
 
KATEGORIEKáva BRAZIL pico mirante yellow bourbon 200g

0x
 
Kód zboží:091310005
Výrobce:Coffee Now
Dostupnost:skladem
 
Běžná Cena185 Kč
Sleva:6%
Cena:173 Kč vč. DPH
 

 
množství:ks  
Námi doporučené alternativní výrobky:


Káva COMO blend 200g

Káva HITEC edition směs arabic 200g

Káva INDIA cherry a robusta SCR.17 200g

klikněte pro zvětšeníklikněte pro zvětšení


Vážení zákazníci, uvedené texty a složení postupně upřesňujeme, aby odpovídalo novým směrnicím EU. Omlouváme se, ale vzhledem k náročnosti této akce a nutné spolupráci s výrobci mohou tyto úpravy trvat delší dobu. Děkujeme za pochopení.

Káva BRAZIL pico mirante yellow bourbon 200g

Microlot brazilské jednodruhové Arabiky se sametovým tělem.

Káva plného, sametově jemného těla s chutí karamelizované pomerančové kůry s nádechem černého čaje. Marcipánová dochuť postupně přechází do jemných kakaových tónů.

Druh: 100% Arabica
Kontinent: Jižní Amerika
Oblast produkce: South Minas Gerais
Nadmořská výška: 1100–1200 m n. m.

PŮVOD
Tato káva pochází z oblasti Brazílie Sul de Minas, konkrétně z Monte Belo. Farma o rozloze 130 hektarů leží v hornaté oblasti v nadmořské výšce mezi 1100 až 1200 metry s výbornou úrodnou půdou a ve vhodných klimatických podmínkách přinášející pravidelné deště.

V čele rodinné farmy stojí Adolfo Vieira Ferreira, který jako člen třetí generace pěstitelů kávy klade důraz na pěstování prvotřídních odrůd. Zaměstnanci farmy jsou pouze místní kvalifikovaní dělníci, kteří většinu procesu provádějí ručně – od přípravy půdy pro pěstování, výběr sazenic kávovníku, pěstování, až po ruční sběr úrody. Farma je zařazena do programu udržitelnosti životního prostředí Brazílie, udržuje místní lesy vedené jako chráněná rezervace v původním stavu a podílí se na výsadbě nových stromů, aby byl zachován charakteristický místní ekosystém.

Káva se sklízí ručně a to dovoluje oproti strojnímu sběru sbírat pouze zcela zralé plody. Ty následně procházejí dalším ručním tříděním, kde se odstraňují nevhodné či defektní třešně. Sušení probíhá na slunci rozprostřením po rozlehlých terasách farmy. Po usušení káva dalších 60 dnů odpočívá v dřevěných koších.

Vylupování kávových zrn z třešní probíhá v tomto případě polopranou metodou (pulped natural), což je šetrný proces, kterým si zrno oproti konvenčnímu způsobu zachovává více jedinečné chuti a navíc je šetrnější i k přírodě.

CHUŤ
Dokonale čistá chuť, s plným sametově vláčným tělem, bohatou chutí karamelizované pomerančové kůry, mandlí a nugátu s nádechem černého čaje. Marcipánová dochuť přechází do jemných kakaových tónů.

Výrobky značky:

KategorieBonusový progam Plzeňské karty