CZK
EUR
Položek: 0
Celkem: 0,- Kč
 
KATEGORIEKáva INDIA cherry a robusta SCR.17 200g

0x
 
Kód zboží:091310001
Výrobce:Coffee Now
Dostupnost:skladem
 
Běžná Cena107 Kč
Sleva:5%
Cena:102 Kč vč. DPH
 

 
množství:ks  
Námi doporučené alternativní výrobky:


Káva BRAZIL pico mirante yellow bourbon 200g

Káva COMO blend 200g

Káva HITEC edition směs arabic 200g

klikněte pro zvětšeníklikněte pro zvětšení


Vážení zákazníci, uvedené texty a složení postupně upřesňujeme, aby odpovídalo novým směrnicím EU. Omlouváme se, ale vzhledem k náročnosti této akce a nutné spolupráci s výrobci mohou tyto úpravy trvat delší dobu. Děkujeme za pochopení.

Káva INDIA cherry a robusta SCR.17 200g

Jednodruhová Robusta z oblasti Mysorských hor v Indii.

Silná a výrazná káva s hořkou chutí a přídavkem oříšků a čokolády.

Druh: 100% Robusta
Kontinent: Asie
Oblast produkce: Mysorské hory, Indie
Nadmořská výška: 1800 m n. m.

Původ
Kávy druhu Robusta jsou méně náročnější na pěstování oproti druhu Arabica. Pěstují se v nižších nadmořských výškách, což dovoluje mnohem vyšší produkci tohoto druhu i častější sklizeň. Keř s mělčím kořenovým systémem lépe odolává škůdcům a chorobám - k tomu mu pomáhá vyšší obsah kofeinu (až dvakrát víc, než u druhů Arabica). Robusty jsou proto kávy silné, s hořkou chutí. Často se používají do kávových směsí, kde k chuťově lepším vlastnostem Arabic dodají pevnější, bohatší a tmavší pěnu - creamu (včetně hořké chutě a vyššího obsahu kofeinu).

Pro svůj velký podíl Robust na trhu a její nižší cenu se můžete setkat i s jejich různou kvalitou. Od vyloženě špatných, až po ty naopak velmi kvalitní. Mezi velmi kvalitní se řadí i tento druh - India Cherry. Indie má pro pěstování kávy výhodné podnebí a řadí se mezi největší světové producenty. Káva pochází z rodinných plantáží rozkládajících se na horských svazích. Zajímavostí u indické Robusty je její zpracování metodou moonsoning, při které je sklizeň několik týdnů ponechána působení monzunových dešťů a studenému větru. To dodá zrnům specifickou chuť.

Chuť
India Chery je silná a intenzivní káva s typickou hořkostí, kde lze objevit oříškové a čokoládové tóny, s nízkou aciditou. Pokud hledáte silnou kávu, která vás povzbudí a dodá energii, je to ta pravá volba.

Výrobky značky:

KategorieBonusový progam Plzeňské karty

Balíkovna