CZK
EUR
Položek: 0
Celkem: 0,- Kč
 
KATEGORIEKáva INDONESIA e.k.special e.l.b. 200g

0x
 
Kód zboží:091310051
Výrobce:Coffee Now - pro detail klikněte
Dostupnost:skladem
 
Cena:151 Kč vč. DPH
 

 
množství:ks  
Doporučujeme alternativy:


Káva COMO blend 200g
Káva HITEC edition směs arabic 200g
Káva LSP edition směs 80/20 200g
Káva VENEZIA blend 200g
Káva VIETNAM canephora buon ma thout 200g
klikněte pro zvětšeníklikněte pro zvětšení


Vážení zákazníci, uvedené texty a složení postupně upřesňujeme, aby odpovídalo novým směrnicím EU. Omlouváme se, ale vzhledem k náročnosti této akce a nutné spolupráci s výrobci mohou tyto úpravy trvat delší dobu. Děkujeme za pochopení.

Káva INDONESIA e.k.special e.l.b. 200g

Kávy druhu Robusta jsou méně náročné na pěstování oproti druhu Arabica.

Pěstují se v nižších nadmořských výškách, což dovoluje mnohem vyšší produkci tohoto druhu i častější sklizeň. Keř s mělčím kořenovým systémem lépe odolává škůdcům a chorobám - k tomu mu pomáhá vyšší obsah kofeinu (až dvakrát víc, než u druhů Arabica).
Robusty jsou proto kávy silné s hořkou chutí. Často se používají do kávových směsí, kde k chuťově lepším vlastnostem Arabic dodají hořkost, vyšší obsah kofeinu a pevnější, bohatou pěnu.

Tato káva upoutá již na první pohled - její zrna jsou oproti ostatním druhům o mnoho větší. Původem ze Sumatry pochází od drobných farmářů ostrova Jáva, kde je pěstována na úbočích sopky Kawah Ijen. Půda sopečného charakteru příznivě ovlivňuje její charakter.

Specifický je i proces zpracování sklizených třešní - Gilling Basah. Farmáři nejprve mechanicky odstraní vnější slupku. Následně jsou zrna vymívána a částečně sušena. Tim dochází ke snížení acidity a naopak posílení těla.

Nespoutaná a výrazná chuť kávy je bez sebemenší kyselosti, mísí se se stopami bylin, pikantního koření a exotických hub. Tato káva je vhodná pro kombinaci a přípravu mléčných specialit, její chuť báječně doplňuje mléčná pěna. Proto v cappuccinu či macchiatu bude fantastická.
Složení:
100% Robusta.
Výrobky značky:

KategorieBonusový progam Plzeňské karty

Balíkovna