Škornice šípolistá je vytrvalá bylina dorůstající výšky až 50 cm. Jedná se o stálezelenou subtilní rostlinu pocházející z Číny a Japonska. Pro škornici jsou charakteristické podlouhlé srdčité listy a velmi drobná květenství bílé a žluté barvy.
Lichořeřišnice větší je významné antibiotikum, které pomáhá odstraňovat záněty a infekce.
Malý herbář nejúčinnějších bylin Vám přináší popis a účinky 20 bylin, které se uplatňují v tradičních medicínách po celém světě. Vložený rejstřík nemocí Vás navede ke vhodné bylině a jejímu doporučenému užití.
Vitamin D3 (cholekalciferol) patří mezi vitaminy rozpustné v tucích. Přestože se v těle díky slunečnímu záření tento vitamin vytváří, většina populace trpí jeho nedostatkem.
Zinek ve formě bisglycinátu patří díky snadné vstřebatelnosti mezi nejefektivnější formy. Zinek má pozitivní vliv na imunitní systém, plodnost a normální hladinu testosteronu.
Hořčík ve formě bisglycinátu patří díky své vysoké vstřebatelnosti, která se pohybuje kolem 80 %, mezi nejlepší formy hořčíku.
Draslík ve formě citrátu draselného patří mezi nejlépe vstřebatelné formy s vysokou biologickou dostupností.
Třezalka tečkovaná blahodárně působí na psychický stav, zlepšuje náladu a je nápomocna při udržení emocionální rovnováhy.
Ginkgo napomáhá k uchování zdravého zraku a sluchu. Přispívá k normální činnosti mozku, podporuje kognitivní funkce a duševní rovnováhu.
Gymnéma lesní přispívá k udržení normální hladiny cukru v krvi. Ovlivňuje chuť k jídlu a zároveň podporuje metabolismus glukózy a tuků. Díky těmto vlastnostem je doporučována i pro kontrolu tělesné hmotnosti.
Kozlík je vyhledávaný hlavně pro jeho pozitivní účinky na kognitivní funkce a duševní zdraví. V období zvýšeného stresu přispívá ke schopnosti relaxovat. Má pozitivní vliv na kardiovaskulární systém, pomáhá udržovat normální krevní tlak a příznivě působí na trávení.
Černá semena jsou sbírána a používána nejen jako koření a dochucovadlo v kuchyni, ale také ve fytoterapii.
Napomáhá uvolňovat stres a přináší duševní pohodu, je tedy vhodná k relaxačním účelům.
Vojtěška má vliv na zdraví našich vlasů a nehtů. Alfalfa podporuje metabolismus, což může mít pozitivní vliv na řízení hmotnosti. Tradičně jsou známy její osvěžující účinky na organismus, pomáhá při vyčerpání, přináší vitalitu, stabilizuje hladinu cukru v krvi a také podporuje ženské sexuální zdraví.
Eleuterokok je považován za silný adaptogen, je doporučován pro podporu přirozené obranyschopnosti organismu – imunitního systému.
Obsažené látky mají účinky antibakteriální, antiseptické, analgetické, antitussické, bronchodilatační, spasmolytické, antibakteriální, protizánětlivé, mírní kašel, a působí proti bolesti.
Právenka podporuje přirozenou obranyschopnost a odolnost organismu, patří mezi antioxidanty. Má pozitivní vliv na činnost jater, napomáhá jejich pročištění.
Klanopraška – Schizandra je rostlina bohatá na antioxidační a adaptogenní látky, které podporují naše zdravé mentální funkce, psychickou aktivitu, trávení, dýchací cesty, přispívají k pročištění organizmu. Kapsle umožňují snadné užívání.
Ženšen se používá zejména k udržení mentální a fyzické výkonnosti. Má pozitivní vliv na kognitivní funkce, udržení koncentrace. Je známý jako antioxidant, který osvěžuje tělo a přispívá k vytrvalosti, čilosti (ostražitosti) a vitalitě.
Plody z Camu camu obsahují vysoké množství přírodního vitamínu C. Dále pak vitamíny A, B, E a K, minerály železo, draslík, mangan a další minerální a stopové prvky.
Vrbovka malokvětá se doporučuje při problémech spojených s menstruací a menopauzou, kdy tiší příznaky a napomáhá hladšímu průběhu těchto procesů. Vrbovka je také schopna udržovat normální funkce dolních močových cest a přirozené zdraví prostaty.